Valeo ProcessMaker BPM Kullanıyor

Sorun

Şirketin agresif büyüme oranı hedeflerine ulaşmak için Valeo’nun bilişim sistemleri departmanı 17 yıl önce dijital dönüşüm geleneğini başlattı. Valeo’nun önceki BPM sistemi (bir Fujitsu ürünü) onay süreci 90 saniye (1.5 dakika) veya daha uzun sürüyordu. Bu yüzden kullanıcı yanıt sürelerinde gecikmeler yaşanıyordu. Sonuç olarak, Valeo fazla kullanıcı şikayeti ve müşteri memnuniyetinde büyük bir düşüş yaşadı. Yeni talepleri karşılamak için iş süreçlerini iyileştirme ihtiyacını hemen kabul eden Valeo, artan ihtiyaçlarını karşılayacak yeni bir BPM platformu aramaya başladı.

Çözüm

Valeo, ProcessMaker’ın şirketin OEM teklifini hızlandırmak için ele alması gereken teknoloji yığınını sunduğunu fark etti. Yeni bir BPM platformuna geçmek, Valeo’nun şirketin mobil arayüz de dahil olmak üzere iş akışı uygulamalarına yönelik hızla artan ihtiyaçlarını karşılama biçiminde son derece çeviklik sağlamasına izin verdi. Valeo, son üç yılda hisse senedi değerini neredeyse iki katına çıkarmıştı, CIO, şirketin zaten yüksek büyüme oranını ilerletmeye yardımcı olabilecek tek bir yüksek performanslı platformda ısrar etti. Valeo ekibi, Google ile E-posta ile İşlemler (ProcessMaker G / Ç teklifine benzer) dahil olmak üzere benzersiz uygulamalar geliştirdi. Valeo, Google’ın Avrupa’daki ilk büyük G Suite uygulamalarından biriydi. ProcessMaker, Valeo’nun iş süreçlerini kolaylaştırmak için G Suite ile entegre oldu.

Yaratılan Değer

Yanıt süreleri ve kullanıcı arayüzü, Valeo’nun önceki bulut platformuna kıyasla önemli ölçüde iyileşti. Onaylar artık 90 saniyeden 15 saniye sürüyor. Bu azalma, önceki BPM çözümüne göre önemli ölçüde daha yüksek üretkenlik anlamına gelir. Ayrıca, yeni işlevler Valeo’nun süreç yeniliklerini daha hızlı bir şekilde dağıtmasına yardımcı olur.

BPM’nin benimsenmesi sonucunda Valeo kağıtsız hale gelebildi. CO2 emisyonlarını azaltmak şirket misyonunun önemli bir bileşeni olduğundan, kağıtsız kalmak önemli bir kilometre taşını temsil ediyor. Valeo artık mevcut sistemleriyle daha iyi bütünleşiyor ve müşterileri ve tedarikçileri ile artan verimlilik yaşıyorlar. Verimlilik kullanıcılar arasında gelişti ve Valeo süreçlerini basitleştirdi ve gereksiz, modası geçmiş veya gereksiz iş akışı adımlarını azalttı.

Valeo, 2017 yılında WMMC adına ProcessMaker platformunu kullanarak BPM Ödülünde Global Excellence ödülünü kazanmıştır. Bugün, Valeo dünya çapında lider bir OEM otomotiv tedarikçisi olarak biliniyor ve ProcessMaker ile buluttaki müşterilerinin çözümlerine güç veriyor. Valeo, program olgunlaştıkça verimlilik artışlarının ve işletme maliyetlerinin düşmesini beklemektedir.

Önemli Kanıt Noktaları

ProcessMaker’ı uyguladığından beri Valeo aşağıdakileri gerçekleştirdi:
Anahtar Performans Göstergeleri:


Yeni Vaka Oluşturma / Gönderme
• İşlem başına fark: 150 saniye (% 83 verimlilik kazancı)
• Aylık işlemler: 72.000
• Aylık tahmini tasarruf süresi: 3.000 saat
Vakaları Onayla / Reddet
• İşlem başına fark: 75 saniye (% 84 verimlilik kazancı)
• Aylık işlemler: 180.000 (ortalama 2,5 onaylı vaka)
• Aylık tahmini zaman: 3.750 saat

About the author

BPM Nedir

BPM Nedir Bloger

View all posts

Leave a Reply