Süreç Optimizasyonu Stratejinizi Güçlendirecek 3 ProcessMaker Özelliği
Süreç Optimizasyonu Stratejinizi Güçlendirecek 3 ProcessMaker Özelliği

Süreç Optimizasyonu Stratejinizi Güçlendirecek 3 ProcessMaker Özelliği

Süreç Optimizasyonu Stratejinizi Güçlendirecek 3 ProcessMaker Özelliğini Öğrenin!
Proses optimizasyonu, dijital dönüşüme yardımcı olma gücü için hızla tanınmaktadır. Dijital olarak dönüştürmek isteyen işletmeler, müşteriler için değer yaratmak ve ölçeklemek için en yüksek düzeyde verimlilik gerektirir.

Yazılımda birkaç hareketli parçaya sahip daha büyük işletmeler için, eski değeri genişletmek için doğru platformu bulmak çok önemlidir. Daha büyük işletmeler, mevcut eski sistemleri modernize edip genişletirken verimliliği artırabilecek bir platforma ihtiyaç duyar. Bu, bir iş süreci yönetimi (BPM), gelişmiş işlem verimliliği sayesinde bir işletmenin kendi başına daha fazla para üretmesini sağlayacağından, tasarruf ve gelir elde edilmesiyle sonuçlanır.

Alıcılar, değişen iş koşullarına gerçek zamanlı olarak uyum sağlayabilen iş akışlarını hızlı bir şekilde dağıtma becerisiyle iş kullanıcıları için sezgisel bir süreç tasarımcısı sağlayan bir platform istiyor. Düşük kodlu bir iş akışı ve BPM platformu olan ProcessMaker, çeşitli sektörlerdeki kuruluşların tam kurumsal potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olan birçok platformdan biridir.

Bu makalede, ProcessMaker’ın süreç optimizasyonu stratejinizi artırmak için kesinlikle bilmeniz gereken üç iş süreci yönetimi yazılımı özelliğini tartışıyoruz.

Süreç Optimizasyonu nedir?

Her şeyden önce, süreçleri optimize etmek ne anlama geliyor? Süreç optimizasyonu, süreçleri sürekli iyileştirerek ve veri analizi, raporlama ve test etme yoluyla ilerlemeyi ölçerek kurumsal verimliliği ve etkinliği artırma uygulamasıdır.

Süreç optimizasyonunun temel amacı, zaman ve kaynak israfını azaltmak veya ortadan kaldırmaktır. Bu, süreç hedeflerine ulaşırken gereksiz maliyetleri, darboğazları ve hataları ortadan kaldırmayı içerir.

Doğru BPM platformunu kullanmak, kuruluşunuzdaki işlevselliği ve organizasyonu artırma yeteneğinizi artırır. İster dijital ortama doğru ilerleyen bir banka, ister öğrenci yolculuğunu geliştiren bir üniversite olun, süreç optimizasyonundan ödülleri toplayabilirsiniz.

Bilmeniz gereken 3 ProcessMaker özelliği
ProcessMaker, kullanıcılara kendi süreçlerini oluşturma ve uygulama yetkisi veren son derece özelleştirilebilir bir platform sunar. Düşük kodlu, sürükle ve bırak özellikleri, her paydaşın katılmasını sağlar ve şirketlerin iş stratejisini zarif kod tabanlı çözümlerle senkronize etmesini sağlar. Benzersiz beceri setlerini tek bir platformda birleştirme yeteneği, süreç optimizasyonunu basit ve etkili hale getirir. Proses tasarımı üzerinde işbirliği yapmak, şirketinizin tasarımı C-suite tarafından belirlenen hedeflere uyacak şekilde hizalamasına yardımcı olabilir.

ProcessMaker’dan en iyi şekilde yararlanmak için, süreç optimizasyonu stratejinizi güçlendiren üç özellik şunlardır:

  1. Sağlam Entegrasyonlar

Entegrasyon miktarı çok büyük. Entegrasyonların en iyi yararı, tüm araçlarınızı terk etmeden tek bir sistemde kullanabilmenizdir. Bunun yerine, entegrasyonlar mevcut yazılım yönetim paketlerinizin değerini yükseltir ve artırır.

Örneğin, belgelerinizi, kişilerinizi, verilerinizi ve daha fazlasını tek bir sistemde yönetmeniz gereken bir çözümünüz olduğunu varsayalım. Her alanda% 60 işlevsellik, derinlik veya hassasiyete sahip olabilirsiniz, ancak bir alan en yüksek potansiyele göre uzmanlaşmamış ve otomatikleştirilmemiştir. ProcessMaker gibi süreç otomasyonu konusunda uzmanlaşmış bir BPM platformu kullanmak, her iki dünyanın da en iyisini deneyimlemenize yardımcı olur – yalnızca eski yazılım paketlerinizin entegrasyonlarla yeteneklerini genişletmekle kalmaz, aynı zamanda ProcessMaker’ın süreç optimizasyonundaki niş uzmanlığından da faydalanırsınız.

Entegrasyonlarla olasılıklar gerçekten sonsuz. DocuSign ve Adobe Sign’dan DokMee Doküman Yönetim Sistemine, Apache sistemlerine, raporlama araçlarına, Slack’e ve daha pek çok şeye entegre oluyoruz. Son olarak, tüm favori araçlarınızı tek bir merkezi platformda yönetebilirsiniz.

  1. Raporlama Araçları

Bağlanabilirliğe ek olarak, raporlama süreç optimizasyonuna yardımcı olan önemli bir özelliktir. Bir çok yönetici süreçlerle ilgili ayrıntıları görme yeteneğini ister. SLA raporları (Hizmet Seviyesi Anlaşmaları) yöneticilerin sürecin her bir kısmından kimin sorumlu olduğunu görmelerini sağlayarak ekipleri daha etkili bir şekilde denetlemeye yardımcı olur.

Bu bilginin bilinmesi, iş akışında daha yüksek görünürlük yaratarak, topu kimin nereye ve nerede düşürdüğünü tespit etmeyi kolaylaştırır. Yöneticiler daha sonra bekletme veya hataları ele almak için doğrudan kaynağa gidebilir ve yalnızca işletmenin süreç verimliliğini artırabilir.

ProcessMaker ile ilgili raporlama da otomatiktir. Bu, tüm işletme genelinde hızı ve şeffaflığı artırarak işletmenin çalışma biçimini daha da optimize eder. ProcessMaker tarafından sağlanan araçları kullanabilir veya uyumluluk gereksinimlerini karşılamada önemli olan denetimleri tamamlamak için Pentaho gibi bir raporlama aracına entegre edebilirsiniz.

  1. Bilgi Akışı

ProcessMaker’ı süreç optimizasyonu için bu kadar güçlü kılan bir diğer önemli özellik de artan bilgi akışıdır. Bununla, veri şeffaflığını kastediyoruz. Tüm entegrasyonlar tek bir platformda bağlandığından, veriler aynı sistemde birlikte çalışır. Verilere daha sonra erişilebilir, çıkarılması ve daha sonra analiz edilmesi kolaydır.

Ayrıca, ProcessMaker, veri yönetim sistemleri ve özel raporlama yazılımlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşerek veri ve analiz yeteneklerinin platformumuzdaki avantajlarından faydalanır. ProcessMaker ile, tüm yazılım araçlarınızdan veri çıkarabilir ve gelişmiş raporlama araçlarını kullanarak analiz edebilirsiniz. Sonuç olarak, verilerin ayrı ve farklı yazılım uygulamalarıyla ne zaman sınırlı olduğunu bulmak daha önce imkansız olan bilgileri görürsünüz. Ardından, otomatikleştirilmiş işlemi optimize etmek için toplanan bilgiler uygulanabilir. Bu, “dijital ekosistem” in daha önce bahsettiğini yaratır.

Süreç optimizasyonu işletmeniz için neler yapabilir?
Verimlilik. Kağıt yoğun işlemleriniz dijitalleşebilir ve gerçek zamanlı olarak çalışabilir mi? Cevap neredeyse her zaman evet. Süreç optimizasyonu, işleri daha az hatayla daha yüksek bir çıktıda tamamlamanızı sağlayarak çalışanların günlük yerine gerçekten önemli olan şeylere odaklanmasını sağlar. Hız. Manuel iş akışlarıyla ilerleme yavaş olabilir. Otomasyon bu hızı alır ve doğruluktan ödün vermeden hızlandırır. Süreç optimizasyonu, daha hızlı karar almayı teşvik ederek ürününüzün pazara sunulması veya dahili proje aşamalarına ulaşması için harcanan zamanı azaltır.
Hesap verebilirlik. Süreçlerinizi optimize etmek, her adımda tam görünürlük sağlayarak performans izlemeyi çok daha basit hale getirir. Her sürecin sahibi, işinizin geri kalanıyla nasıl bütünleştiğinden ve her sürecin sağladığı sonuçlardan emin olabilirsiniz. Bu, tam olarak ne kadar verimli olduğunu görebileceğiniz, potansiyel darboğazları belirleyebileceğiniz ve iyileştirme için yer açabileceğiniz anlamına gelir.

Bu temel özellikleri göz önünde bulundurarak, işletmeniz süreç optimizasyonu stratejinizde başarılı olmak için gereken dijital dönüşümü deneyimleyebilir.

Süreç optimizasyonu bir gecede gerçekleşmeyen sürekli bir çabadır. Piyasalarında rekabetçi kalabilmek için ne gerektiğini anlayan işletmeler, süreç optimizasyonunun avantajlarından yararlanacaklar. Aksi takdirde üretkenlik artar, şeffaflık artar ve iş süreçlerinde verimlilik artar. Yüksek teknolojiye sahip, ancak kullanımı kolay bir iş akışı otomasyon yazılımı almayı mı düşünüyorsunuz? Www.processmaker.com adresinden büyük işletmeler için otomatik iş akışı çözümümüzü inceleyin.

ProcessMaker Hakkında
ProcessMaker düşük kodlu bir iş süreci yönetimi ve iş akışı yazılımıdır. ProcessMaker, iş analistlerinin insanları ve mevcut şirket sistemlerini birbirine bağlayan karmaşık iş süreçlerini otomatikleştirmek için BT ile işbirliği yapmasını kolaylaştırır. Merkezi ABD’nin Kuzey Karolina eyaletindeki Durham şehrinde bulunan ProcessMaker’ın beş kıtada 35 ülkeye yayılmış bir ortak ağı vardır. Birçok Fortune 100 şirketi de dahil olmak üzere yüzlerce ticari müşteri, daha hızlı karar alma, daha iyi uyum ve daha iyi performans sağlayarak temel iş süreçlerini dijital olarak dönüştürmek için ProcessMaker’a güveniyor.

About the author

BPM Nedir

BPM Nedir Bloger

View all posts

Leave a Reply