ProcessMaker v3.2 yayınlandı

Beklenti, şimdi sadece birkaç hafta uzaklıktaki ProcessMaker v3.2 sürümü için hazırlanıyor. Tüm beklenti için bir çok sebep var. V3.2, ProcessMaker için üç ana nedenden dolayı büyük bir sürümdür: Kalite, Bağlantı ve Raporlama.

İlk önce ilk neden – Kalite – hakkında konuşalım. ProcessMaker’ın V3.2’si, yeni CTO’muz Taylor Dondich liderliğinde yaptığımız ilk sürümdür. Taylor birinci sınıf bir mühendis ve harika bir BT lideridir. Ayrıca, *! @! ‘Da gerçek bir acı olabileceğini de öğrendim. ” kalite kontrol ile ilgili. V3.2, şimdiye kadar piyasaya sürdüğümüz en iyi test edilmiş yazılım parçasıdır. Geçtiğimiz yıl, KG ekibimiz için yeni bir DevOps araçları ve süreçleri katmanı eklemek için çok çalıştık. Tüm sürüm sürecimize büyük bir formalite ekledik. Bazı müşterilerimiz için bu, bu sürüm 3.2 için sonsuz bir beklemeye benzeyen şeye dönüşmüştür. Bununla birlikte, aklımızda, dramatik gelişmeler yaptığımızdan ve sürümlerimizin kalitesini ve güvenilirliğini artırmanın doğru yolu olduğuna şüphe yoktur.

Şimdi havalı şeyler için. Önceki sürümümüzde, muhtemelen bir REST API’sini çağırmak için yeni bir yol eklediğimizi fark etmişsinizdir. Buna ProcessMaker Konektörlerimiz dedik. Bunları burada okuyabilirsiniz. Bu sadece ilk adımdı. Bir ProcessMaker tetikleyicisinden her zaman bir REST Bitiş Noktası’nı çağırabilirsiniz. Bağlayıcı, standart bir kitaplığa, yani bağlayıcı kitaplığımıza yeni bir REST Bitiş Noktası eklemeyi çok daha kolay hale getirdi. Bununla birlikte, sürüm 3.2’de ProcessMaker kavramını bir adım daha ileri bir “Hizmet Olarak Platform” (iPaaS) olarak ele alıyoruz. Şimdi Hizmet Görevini ekledik. Hizmet Görevi, ProcessMaker Bağlayıcı Kitaplığıyla birleştirildiğinde çok özel bir şey olan BPMN 2.0 etkinlik türüdür. Hizmet Görevi artık süreç tasarımcılarımızın üçüncü taraf bir sisteme bağlanan bir bağlayıcıyı çağırmanın görsel olarak açık bir yoluna sahip olmalarını sağlıyor. Önceden, bir görevdeki bir adıma ve neler olduğunu görmek için bir tetikleyicinin koduna bakmanız gerekirdi. Artık, bir üçüncü taraf sisteme ne zaman ve nasıl bağlanmak istediğinizi bir ProcessMaker işlem haritasında görsel olarak göstermek için bir hizmet görevini kullanabilirsiniz. Bunun haritalama süreçlerini ve üçüncü taraf sistemlere entegre etmeyi çok daha kolay hale getireceğini düşünüyoruz.

Diyelim ki önce SAP ERP’mize bağlanmak ve daha sonra bir formu SAP verileriyle önceden doldurmak istediğimiz bir işleminiz var. Kullanıcılarımızın değiştirmek istediğimiz parçayı veya alt montajı seçebilmesi için ECO İsteği için SAP verilerine ihtiyacımız var. Kullanıcı parçaları ve bağımlı alt montajları formdaki açılır listede görmelidir.
Bu resimde ilk görev, bir SAP bağlayıcısını çağıran bir Hizmet Görevidir. SAP bağlayıcısı, ProcessMaker ortak bağlayıcı kitaplığı dosyasından seçilecektir. Buradaki güzellik, yukarıda belirtildiği gibi, bunun artık görsel olarak açık olmasıdır. Sürecimde hangi sistemlerin adlandırıldığını, neden ve ne zaman olduğunu görebiliyorum. Bunu tetikleyicilerin içinde ve adımların içinde yapmayı sevenler için… ”Evet,” yine de bunu yapabilirsiniz. Ancak, teknik olarak daha az eğimli olan iş analistleri için, hizmet görevi, bir sürecin başka bir sistemden nasıl veya ne zaman bilgi alacağını veya ne zaman sisteme bilgi koyacağını anlamayı kolaylaştırır.

ProcessMaker Konnektörü Arama
Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi, şimdi çok görsel ve çok basit. Sadece Servis Görevi’ne gidiyorum, özellikleri tıklıyorum ve Bağlayıcı Kütüphaneme erişiyorum. Bağlayıcı kitaplığında, Google Drive, S3 ve Depolama için Kutu, Takvim için Google Takvim, Adobe Sign ve Docusign ve dijital imzalar için Sağ İmza, SalesForce, SAP için bağlayıcılar ve kurumsal CRM için diğerleri gibi popüler hizmetlerin uç noktalarını bulacağım, ERP vb.

Ama bekleyin, daha iyi olur. BT ekibinizin inşa ettiği tüm dahili sistemler ne olacak? Bu sistemler için, özel bağlayıcı kütüphanesi konseptine sahibiz. Dahili geliştiricileriniz bağlayıcılarını (API’lerini) dahili API ile çalışan sistemlerinize tam olarak aynı şekilde bağlanmanızı sağlayacak özel bir bağlayıcı kütüphanesinde yayınlayabilir. ProcessMaker İş Akışı tarafından tüketilebilmesi için uygulamaların “ekosisteminizi etkinleştirme” yöntemimiz budur.

Oldukça Güzel, değil mi?

Son olarak, Veri Raporlama Araçları hakkında konuşalım. Bu yeni araçları son birkaç sürümde yavaşça ortaya çıkardık. V3.2 sürümünde artık görsel tasarımcıları rapor tasarımcısında rapor seçeneği olarak alacaksınız. Bir tazeleme gibi, Veri Raporlama Araçlarının neler sunduğunu açıklayayım. İlk olarak, raporlarınız için bir Kapsam oluşturabilirsiniz. Bu, bir raporu kimin tasarlayabileceğini ve hangi verilere erişebileceklerini tanımlamanızı sağlar. Erişimi Tablo ve / veya Alan düzeyinde kısıtlayabilirsiniz.

Rapor Güvenlik Kapsamı Tanımlama

Artık güvenlik modelinizi doğrudan ProcessMaker’da oluşturabilirsiniz. Ardından, raporunuzda hangi verilerin gösterileceğine ve bu verileri nasıl filtreleyeceğinize karar verebilirsiniz. Ve şimdi Tabular raporu mu yoksa grafik aracı mı kullanmak istediğinize karar verebilirsiniz. Tabii ki, her şey .xls, .pdf veya .doc formatlarına aktarılabilir.
Raporlamaya devam edecek daha çok şey var… yani. yakında herhangi bir raporu özel bir gösterge tablosuna dönüştürebileceksiniz. Ama bunu başka bir yazı için saklayacağım. Bu arada, aşağıdaki örnek raporlara bir göz atın:

About the author

BPM Nedir

BPM Nedir Bloger

View all posts

Leave a Reply