İş Akışı Yazılımı BT’nin İş Yükünü Azaltırken Verimliliği Artırıyor

İş Akışı Yazılımı BT’nin İş Yükünü Azaltırken Verimliliği Artırıyor! Kötü iş akışları söz konusu olduğunda BT’nin ön koltuğu var. Darboğazlar ve kötü iletişim gibi oluşturdukları sistem sorunları ya da Satıcı Ödemeleri ve Seyahat İddiaları gibi belirli iş akışlarını düzeltmeye çalıştıklarında BT, verimsiz iş akışlarına karşı savaşın ortasında yer alıyor.

İş Akışı Yazılımı BT’nin İş Yükünü Azaltırken Verimliliği Artırıyor

BT’nin bu kavgada kullandığı tipik araç, tek bir geliştiricinin oturması ve kural tabanlı bir uygulama için hızlı bir şekilde çekiçlenmesidir. Ama iş dünyası lideri sürekli olarak değişiklik yapmak istediğinde ne olur? Ve herkes gelip hızlı iş akışı uygulamaları için istekte bulunduğunda ne olur? BT için sorun genellikle çözüm değil, ölçeklendirme.

Neyse ki, BT liderlerinin kendi kurumlarında kötü iş akışlarını ele alabilecekleri yeni bir yol var: iş akışı yönetimi yazılımı.

Bu, iş akışlarının zorluklarını ele almak için özellikle en basitinden en karmaşıkına kadar uzanan bir platformdur. Ancak, iş akışı yazılımıyla ilgili en iyi bölüm, doğru olanı seçerseniz, her istek ve düzenleme için BT’ye çalışmaktan ziyade, iş liderleri kendi uygulamalarını yapan kişiler olabilir.

İş Akışı Yönetim Yazılımı Nedir?

İş akışı yönetimi yazılımı, kullanıcıların ortak iş süreçlerini yönetmek için kendi iş akışlarını oluşturmalarına izin verir. Genellikle verileri yakalamak, bu verinin akışı için bir iş akışı tasarlamak ve ardından izinler, bildirimler, entegrasyonlar ve raporlar gibi ayarları düzenlemek için bir form oluşturmayı içerir.

Örneğin, tedarik ekibinin Satın Alma İsteği süreci için otomatik bir iş akışı oluşturmak istediğini varsayalım. İlk olarak, satıcı adı ve iletişim bilgileri, malların maliyeti, departman talep etme ve diğer ayrıntılar dahil olmak üzere gerekli tüm bilgileri toplayan bir form oluşturabilirler.

Daha sonra, tutar 10.000 $ ‘dan fazla ise, yönetici onayı, finans onayı ve VP onayını içeren bir iş akışı tasarlarlar. Formda, bu adımlara bağlı olarak bazı alanlara erişimi kısıtlayabilir, formu bölüm bütçesini görüntüleyen bir veritabanına bağlayabilir, istek onaylandığında başlatıcıyı bilgilendirebilir ve otomatik olarak Satın Alma Siparişi başlatabilirler.

İş akışı yönetimi için kodsuz bir seçenek seçerseniz, bunların tümü BT ekibinden herhangi bir yardım almadan kuruluştaki herkes tarafından yapılabilir. BT, diğer uygulamalara odaklanırken kendi uygulamalarını oluşturabilir ve yönetebilir.

BT için İş Akışı Yönetim Yazılımını Kullanmanın Yararları

Özelleştirilebilir İş Akışları

Raf dışı araçları kullanırken, birçok iş kullanıcısı sınırlı iş akışı işlevinde hayal kırıklığına uğrar. İş akışı yazılımı ile, her şey veri alanları, koşullu görevler ve entegrasyonlar dahil olmak üzere kullanıcı tarafından özelleştirilebilir.

BT Desteği Gerekmiyor

Kodsuz iş akışı yazılımı sayesinde, iş liderleri kendi uygulamalarını yapar ve düzenler. Yazılım satıcısı, diğer projeler için IT’yi serbest bırakarak herhangi bir soruya destek sağlar. Yazılımın basit bir yöneliminden sonra, bölüm liderleri her şeyi yönetebilir.

Tek Platformda Tüm İş Akışı Uygulamaları

BT konusunda sürekli bir stres, her departmanın kendi özel yazılımlarını talep etmesidir. Ancak, sağlam bir iş akışı yönetim platformuyla, departmanlar başkalarını satın almak yerine kendi iş akışlarını ve uygulamalarını oluşturabilirler. Bu, BT harcamalarını önemli ölçüde azaltır ve bir kuruluştaki tüm iş akışlarını destekler ve birleştirir.

Daha Hızlı İş Akışı Oluşturma

BT’nin tüm iş akışlarını yapması gerekiyorsa, herkesin ihtiyaçlarını karşılamak için aylar veya daha uzun sürebilir. Kodsuz bir iş akışı yönetimi yazılımı kullanarak, şirket genelinde uygulamalar dakikalar içinde oluşturulabilir ve anında canlı olarak ayarlanabilir.

BT’nin Büyük Projelere Odaklanması için Daha Fazla Süre

BT’nin basit iş akışı uygulamalarından daha önemli çalışmaları vardır. İster yeni bir blockchain projesi uyguluyor, ister AI’yi karar verme modüllerine sokuyor olsun, her geliştiricinin geleceğe yönelik bakış açıları var.

ŞirketlerİN Neden İş Akışı Yazılımına İhtiyacı Var?

Sonunda, iş akışı yönetimi sadece BT’nin işini kolaylaştırmaz. Aslında şirket genelinde iş akışlarını daha verimli hale getirir. Bu, daha iyi iletişim, daha az israf süresi, daha az hata ve daha hızlı işlemeye yol açar.

İşte, iş kullanıcılarınızın bir iş akışı aracı kullanarak alacağı bazı net avantajlar:

İşten çıkarmaların ortadan kaldırılması: İş akışları dijital olarak oluşturulduğunda, gereksiz adımların nerede olduğu ve bunların nasıl atılacağı belirsiz hale gelir. İş akışı yazılımı ayrıca iş akışlarının etkinliğini ve hızını ölçmek için size güçlü raporlar ve analizler sunar.

İletişimi geliştirin: E-postalar ve e-tablolar ticareti yapmak yerine, bir sürece dahil olan herkes, öğelerin nerede olduğu ve bunların ilerlemesini engelleyen öğeler hakkında anında görünebilirliğe sahip olabilir. İletişim suçlamadan üretkenliğe doğru kayıyor.

Kaosun azaltılması: Verimsiz iş akışları, stres ve kaygının yüce hüküm sürdüğü durumlar yaratır. İş akışı yazılımını kullanarak departmanlar, birbirleriyle çalışma biçimlerini geliştirebilir ve daha fazla zaman harcayarak daha fazla zaman harcayabilir.

Neden McDermott İş Akışı için Gitti

Petrol ve Gaz devi McDermott, BT ekibi işlenmesi gereken taleplerin sayısı ile boğulduğunda bir iş akışı aracı aramaya başladı. KiSSFLOW’u uygulayarak, BT ekibine herhangi bir ek gereksinim eklemeden organizasyon çapında bir ihtiyacı karşılayabildiler.

Sonuç

Doğru olanı seçerseniz, iş akışı yazılımı çok şey sunar. İş akışı yaratımının gücünü iş kullanıcılarının ellerine geçirir ve BT’ye ihtiyaçlarını karşılayan ölçeklenebilir, anlaşılır bir çözüm sunar.

Doğru iş akışı yönetim sistemini seçmek doğru faydaları elde etmenin anahtarıdır. PROCESSMAKER bir endüstri lideridir ve herkesin güçlü iş akışları yaratmasını kolaylaştırmaya devam eder. Ücretsiz olarak deneyin veya sizin için uygun olup olmadığını görmek için bir demo planlayın!

About the author

BPM Nedir

BPM Nedir Bloger

View all posts

Leave a Reply