Daha İyi Sağlık Yönetimi için iş Akışını Otomatikleştirin

Sağlık yönetimi basit bir görev değildir. Bunun için Sağlık Yönetimi için iş akışı‘nı otomatikleştirmek gerekir.

Daha İyi Sağlık Yönetimi için iş Akışını Otomatikleştirin

Maliyeyi, personeli, hastaları, yasal sorunları, lojistik, envanter ve daha fazlasını yönetmek gibi birçok süreç vardır. Her şey biraz elden gelebilir – özellikle de her biri el ile yapıldığında. Sağlık verileri o kadar hassastır ki birçok yönetici, otomasyonun sağlık iş akışı yönetiminin bir parçası olarak kullanılmasının bile bir seçenek olmadığını düşünmektedir.

Ancak, son zamanlarda otomasyonun neler yapabileceğini düşünmediyseniz, ne kadar eksik olduğunuzu görme zamanı.

Sağlık iş akışlarının ne kadar etkili olabileceğini göstermek için, sağlık iş akışı yönetiminizi ileriye doğru bir çentiğe taşımak için otomatikleştirilmesi gereken beş ortak sağlık hizmeti sürecine daha yakından baktık.

1. Hasta Kabulleri ve Deşarjlar İçin Onaylar

Ortalama sağlık kurumunda, belirli bir günde bir kaç hastaya girip çıkmaktadır. Fiziksel koşulları ve diğer detayları değişebilir, ancak hastanenin perspektifinden, ortak, önemli bir faktör var: onaylar.

Hastalar genellikle gereksiz gecikmelerle sıkışırlar, doğru dokumanın evrakları almasını ve bir giriş veya taburculukta oturum açmasını beklerler.

Otomatik iş akışları gerçek zamanlı olarak yapılan onayları alabilir. Bu, doktorların hareket halindeki hasta deşarj taleplerini onaylamak için mobil uygulamaları kullanabileceği anlamına gelir. Bir başka avantaj ise, bu gibi onayların kolayca taklit edilememesi ve hastanelerin her onay için kalıcı bir zaman damgalı kaydı bulunacak olmasıdır.

2. İlaç Ayırma

İnsan hatalarından dolayı yanlış ellere ulaşan ilaç, dünyanın dört bir yanındaki hastanelerde çok yaygın bir konudur. El yazısı notalarındaki hatalardan kaynaklanıp kaynaklanmadığı ya da sadece cilt hacmiyle ilgili olup olmadığı, ilaç tahsisindeki hatalar manuel süreçlerle gerçekleşir.

Otomatik bir süreçle, doktorların doğru ilaçları dijital olarak seçmelerini ve böylece iş akışındaki herkese açık olmasını sağlayabilir ve doğru ilacın doğru hastalara ulaşmasını sağlayarak ilacı kimin gördüğü ve onayladığı konusunda net bir denetim vardır. her zaman zamanında.

3. Hasta Anketlerini Çalıştırma

Sağlık sektörü sadece ameliyatları ve ilacı geçmenin ötesinde büyüdü. Başucu tavırları, ekstra olanaklar ve bütünsel hasta bakımı artık güzel değil, ama herhangi bir sağlık iş akışının temel bir ürünü.

Hasta anketleri, sağladığınız sağlık hizmetinin tatmin edici olduğunu doğrulamanın en iyi yoludur. Geleneksel yöntemlerle yapılan bu araştırmalar, hem formaliteyi mümkün olan en kısa sürede tamamlamayı amaçlayan, hem seyirci hem de hareketleri gerçekleştiren hastayla ılımlı, zahmetli bir çabadan çok daha fazlasıdır.

Bu yüzden bu anketleri bir sağlık iş akışı yönetim sistemi aracılığıyla yürütmeniz gerekir; bu da uygun bir anketin uygun zamanda yapılmasını sağlar ve veriler aslında bu konuda bir şeyler yapabilecek birine gider!

4. Yeterli Tıbbi Dokümantasyonun Korunması

Çok az sayıda sağlık kuruluşu, sizi tedavi eden her doktor tarafından kapsamlı olarak güncellenen ve onlara bakan her bir doktor tarafından kapsamlı olarak anlaşılan tıbbi kayıtlara sahiptir.

Çoğunlukla, yeterli tıbbi dokümantasyon, elde etmek için bir mücadeledir.

Akıl sağlığı bakımı için en son itici gücü birincil hekiminize bağlı hale getirin – her iki dünya bir araya gelerek depresyon gibi konularda en iyi bakımı sağlamak için bir araya geliyor. Tıbbi kayıtların, gerçek hayatta durumdan uzak, kusursuz olması gerekir.

Dokümantasyonun otomasyonu, tıbbi kayıtların sürekli olarak güncellendiği anlamına gelir; doktorun bilgisayarı her seferinde tedavi ayrıntılarına girmelerini sağlar. Bir bulut veritabanı ile tüm dosyalarınızı ihtiyaç duyduğunuz her yerden güvenli ve erişilebilir kılan bağlantı.

5. Kabul Atlıkarınca

Yoğun hastanelerdeki hastalar genellikle departmandan bölümlere dolanıyor. Kabul genellikle hastanın masadan masaya gitmesini gerektiren bir süreçtir – bu, zaten acı içinde olan biri için acı verici bir süreçtir.

Bunu otomatikleştirmek şunları yapabilir:

  • Hastane değerli zamanı kurtar
  • Hastanın deneyimini iyileştirin ve tedaviye hızla başlayın
  • Hastanın sorunsuz ve verimli çalışmasını sağlayın

Herkes Daha Fazla Verimlilik İstiyor

Otomasyon yazılımının sağlık hizmetlerine getirebileceği verimliliği göz ardı edemezsiniz. Organize ve düzenli hale getirilerek, hastaneler ve sağlık kuruluşları hastaneye yatış, hastanede kalış ve genel maliyetleri azaltabilir.

Sağlık hizmetinizi verimlilikte artırabilir mi? Otomatikleştirilmiş sağlık iş akışı yönetimine dönme zamanı.

About the author

BPM Nedir

BPM Nedir Bloger

View all posts

Leave a Reply