Platform, banka için o kadar dönüştürücü oldu ki, ProcessMaker ve ProcessMaker ekibine bankanın CEO'su tarafından 2019 Yılın Yeniliği Ödülü verildi.

BPMNEXT, Otomasyon ve Sonraki Dalga

Peter Schooff: Merhaba, ben BPM.com’da Editör olan Peter Schooff. Bugün bir kez daha Neil Ward-Dutton ile konuşmaktan memnuniyet duyuyorum. Neil, MWD Danışmanlarının kurucusu ve direktörü ve bu Nisan’ın gelecek bpmNEXT’sinde ana konuşmacılardan biri olacak. Avrupa’nın önde gelen kurumsal teknoloji danışmanları ve araştırmacılarından biridir ve BPM ve otomasyon ile uzun bir tarihe sahiptir. Bu podcast’te de buna odaklanacağız. Onun uzmanlık alanlarından biri otomasyon.

Neil, her şeyden önce, bir kez daha, podcast’te bana katıldığınız için çok teşekkür ederim.

Neil Ward-Dutton : Sizde olmaz .

Peter Schooff: bpmNEXT’de konuşacaksın. Sanırım şimdiye dek her sene bunu yapmışsın. Neyi kapsayacağınıza ilişkin bana hızlı bir bilgi verin.

Neil Ward-Dutton : Elbette. Geri davet edilmekten zevk duyuyorum. Ben de, dediğim gibi, yeni otomasyon dalgası hakkında konuşacağım. Kısacası, gerçekten bunun anlamı, üç değişik teknoloji değişimi alanının gerçekten bir araya geldiğini ve bu tür dalgaların sistemlerin ve insanların birbirlerine nasıl etkileşim kurdukları ve birlikte farklı şekillerde birlikte çalıştıklarını gördükleri ve hepsi çok nazik olduklarını gösteriyoruz. … Üç farklı katman ve hepsi aynı anda oluyor.

Bu üç temel olarak, etkileşim etrafında değişiklikler var, bu yüzden bu, özellikle insanların yazılım sistemleri ile etkileşim biçimlerini değiştirdiğini gördüğümüz yeni bir teknolojidir. Eminim, Peter’ı ve diğer birçok kişi, bir arka uç sistemi ile nasıl etkileşim kurduğunuzda çok daha doğal olmanızı sağlayan botlar, metin tabanlı, doğal dil tabanlı, otomatik sistemler hakkında çok şey gördüler. .

Fakat daha fazlası var, bilgisayarla görme, ses tanıma, video işleme vb. Alanlarda da büyük ilerlemeler var. Etkileşim katmanında, insanların ve sistemlerin birlikte nasıl çalıştığını yeniden düşünmeye başlamamıza olanak sağlayan bir dizi yenilik var.

Ayrıca, esasen, verileri işleyebilmemize ve bu veriler üzerinde analiz yapmamıza, önerilerde bulunmamıza ve analizler yapmamıza izin veren teknolojiler olan içgörü katmanı olarak adlandıracağımda büyük bir değişim yaşanıyor. Elbette ki analitik teknolojiler yaklaşık 30 yıl aralığındaydı, ancak orada gerçekten olan olay, çok fazla reaktif toplu moddan uzaklaştı. Analizlerin çoğu, kendi silosundaki uzman ekipler tarafından çevrimdışı olarak daha entegre hale getirildi. , Insanların dijital ortamda sistemleri nasıl kullandıklarının akışında gerçek zamanlı analitik ve öneriler.

İçgörü katında meydana gelen değişim, temel olarak, anlayışları dijital çağda işlerin nasıl ilerlediği akışına getirmek üzeredir.

Bunun altında oturan üçüncü katman, çeşitli entegrasyonlarda gerçekten çok sayıda değişiklik yaşanıyor ve bu, RPA gibi şeylerin, robotik süreç otomasyonu olarak rol aldığı bir bölüm. Buna rağmen ondan daha fazlası var. Orada büyük resim, entegrasyon etrafında, sadece en yaygın kullanım örneklerinde pahalı araçları kullanan çok, çok özel bir ekip tarafından gerçekleştirilen bir şeyden hareket ederek, daha çok sayıda Çok daha hafif kullanım ömrü uzun bir kuyruk için uygulanır.

Ve böylece bu üç şey aynı anda gerçekleşiyor ve sistemlerin kuruluşlarımızda nasıl oturtulduklarının ve bunların nasıl bir araya geldiğinin tabiatını esasen değiştiriyorlar. Bu, sırasıyla, BPM gibi şeyleri nasıl düşünüyoruz üzerinde oldukça büyük bir etkiye sahiptir.

Peter Schooff: Kesinlikle anıtsal bir kayma gibi görünüyor. Bu yeni otomasyon dalgasının son on yılın BPM’sinden farklı olduğunu nasıl söylersin?

Neil Ward-Dutton : Bunu birkaç dakika önce düşünüyordum ve bence BPM’den farklı olması zorunlu değil, ancak bu üç katmanla birlikte gördüğümüz şey, içinde bulunduğu ortamı gerçekten değiştiriyor olmasıdır. BPM gibi şeyler olur. Gerçekten de bu … Neredeyse işi BPM aracılığıyla nasıl koordine ettiğimizi ve BPM aracılığıyla işimizi nasıl verimli hale getirdiğimizi düşünmek zorunda olduğumuz kuralları yeniden yazıyor. Gerçekten de öyle.

Peter Schooff, anladım . MWD Danışmanları mu? Yeni bir otomasyon dalgasını, daha büyük bir endüstri ve pazar alanını büyütmeye yardımcı olarak BPM ile rekabet halinde görüyor musunuz?

Neil Ward-Dutton : BPM’ye karşı gerçekten rekabet etmiyor. Gerçekten oyunun kurallarını değiştirmeyle ilgili. Gerçekten BPM’nin ortadan kaybolduğunu görmüyorum ve aslında, daha büyük fırsatlar açılacağını görüyorum, ancak bunu yapmak için, bu alandaki satıcılar ve danışmanların kuruluşların nasıl çalıştığına daha fazla göz atmaya hazır olması gerektiğini düşünüyorum Otomasyon gündemleri ve otomasyon stratejileri oluşturmak ve teknolojiyi nasıl tanıttığına dair daha yaratıcı düşünmeye hazır olmak.

Örneğin, mesela BPM’yi arka ofis verimliliğini artırmak ya da denetimi ve uyumluluğu sağlamak için kullandığınız şey olarak düşünmeye devam etmek gibi sadece sözlerini sürdürmeye devam etmek. Biliyor musunuz, bunlar hala geçerlidir, ancak temelde, değeri ve bunun diğer teknolojilerle nasıl uyuştuğunu göstermek açısından daha yaratıcı olmamız gerekir.

Peter Schooff
Yazar: Peter Schooff Web sitesi: bpm.com
Yönetici editör
Peter Schooff BPM.com’da Genel Yayın Yönetmeni olarak BPM.com Forumunun yanı sıra diğer içerik ve sosyal medya girişimlerini de yönetiyor. Peter, e-posta güvenliği şirketi Message Partners’ın Pazarlama Direktörü olarak görev yapmayı da içeren çeşitli kurumsal BT alanlarında 15 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. En son ebizQ forumunu kurup yönettiği ebizQ için Yönetici Editör olarak görev yapmıştır. Peter, BPM’ye yaptığı görüş ve katkılarından ötürü dünya çapında tanınmış ve bağımsız pazar araştırması yoluyla Vaka Yönetimi En İyi 12 Etkeni arasında yer almıştır.

About the author

BPM Nedir

View all posts

Leave a Reply