BPM Yazılımı İnsan Kaynakları Kontrolünü Nasıl Sağlar?

BPM Yazılımı İnsan Kaynakları Kontrolünü Nasıl Sağlar? İK süreçlerinizin çalışanlarınızı etkili bir şekilde yönetmediğinden veya (endişe verici şekilde) aslında onları kapıdan dışarı sürmekten endişe duyuyorsanız, İK süreçlerini formda tutmak için ihtiyaç duyduğunuz bir çözümdür.

BPM Yazılımı İnsan Kaynakları Kontrolünü Nasıl Sağlar?

Süreçlerinizi kolaylaştırabilmenizi, kuruluş genelinde takip etmenizi ve süreç her çalıştığı zaman tutarlı kaliteyi ve ayrıntılara dikkat etmenizi sağlayan bir çözüm. İK işlemlerinizi yeni bir verimlilik seviyesine taşıyacak bir çözüm.

BPM denilen bir çözüm.

BPM nedir?

Her iş bölümleri, iş ünvanlarını ve hiyerarşiyi kapsayan süreçlerin bir koleksiyonu olarak çalışır. Bir havaalanının benzetmesini kullanarak, BPM’nin tipik bir havalimanının günlük operasyonuna bakarak nasıl çalıştığını anlamak kolaydır. Bu, birçok iniş, kalkış, uçak bakımı, yolcu taşımacılığı ve diğer birçok işlemi içerir. Her işlemin kendi veri kümesi, iş akışları, bildirimleri ve raporlaması vardır.

Tüm bunların yönetimi BPM veya İş Süreçleri Yönetimi’dir.

Günlük iş aktivitelerini verimli, verimli ve etkili hale getirmek için BPM, iş süreçlerini nasıl analiz edip geliştirdiğinizdir. Düzenli olarak tekrarlanan süreçleri hedefleyerek, BPM işinizi dönüştürür. Sonuçlar: verimliliği artırdı ve doğrudan sonuç olarak daha iyi karlar.

Ama bu daha çok bir Operasyon şey değil, İK değil mi?

BPM ilk olarak operasyonlar için geliştirilirken, ilkeler herhangi bir departman için geçerlidir. İK süreçlerinizde aşağıdaki zorluklardan herhangi biriyle karşı karşıya kaldınız mı?

  • Büyük bir adayı işe almayı özlemişsinizdir, çünkü uzun işe alım süreciniz tamamlandığında, bir yarışmacı adayı aldılar ve adayı yakaladılar.
  • Belli süreçlerin neden gerekenden daha uzun sürdüğünü ve bunların nasıl çalışmasını istediğinize dair fazla veriye sahip olmadığınızı anlamakta güçlük çekiyorsunuz.
  • Süreçlerinize uyumu sağlamakta güçlük çekiyorsunuz.
  • Çalışanlar, çıkış görüşmeleri ve geri bildirim formlarının bir fark yaratmadığından şikayet ediyorlar.
  • Sürmekte olan izin isteğinin geçerli durumunu vermek neredeyse imkansızdır.

Bunlardan herhangi biri size yankılanıyorsa, BPM’nin sunabileceği çok şey var.

Gerçek Dünyadan Esinlenilen ‘İK’da BPM’ İllüstrasyon

Yeni bir aday getirme sürecindeki tüm süreçleri düşünün. Çok fazla veri toplama, onaylama ve kontrol gerektiren bir iş biriminden gelen bir talep ile başlayabilir. Ardından, yeni bir işe alım süreci gerçekleşir, ardından onboard yapılır.

Bunlar üç farklı süreçtir, ancak hepsinin birçoğu diğer departmanlarla İK koordinasyonunu içerir. Her süreç kendi veri kümesine ve iş akışına sahiptir, fakat aynı zamanda birçok benzerlik vardır.

Ancak, geleneksel bir İK departmanı e-postalar ve kağıt formları, bir e-tablo ile işe alma ve yüzlerce e-posta ve çok sayıda telefon görüşmesi ile Onboarding ile Yeni Kiralama Talebini ele alabilir.

BPM ile tüm süreçlerinizi tek bir platformda birleştirebilirsiniz. Bu, İK yöneticilerinin tüm süreçlere uyum sağlamasına yardımcı olur. Ayrıca süreçleri birbirine bağlayabilirsiniz, böylece her işlem için manuel olarak yeni bilgileri (şirkete maliyet veya iş tanımı gibi) yazmanız veya yazmanız gerekmez.

BPM, her bir süreci yapılandırmak ve organize etmek, kimin bir parçası olacağını seçmek, belirli görevleri bireylere atamak ve tüm süreçleri bağımsız olarak izlemek için tutarlı bir yol sunar.

BPM İK’yi Teklif Edebilir mi?

BPM, İK’nın eksik olduğu birçok fayda getiriyor.

Süreç Gözetimi – Bir platformda, tüm süreçlerinizi görüntüleyebilir ve öğelerin nasıl ilerlediğini anında görebilirsiniz.

Kod Yok Oluşturma – Bir şablon kullanın veya ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak şekilde kendi işlem uygulamanızı sıfırdan oluşturun.

Sorumluluk – BPM’de, her bir görev ya bir kişiye ya da bir makineye aittir. Her aşamada kimin sorumlu olduğu bellidir.

Basit İletişim – E-posta ve metin mesajları ticareti yerine, bir işlemde bulunan tek bir öğenin tüm iletişimleri aynı yerde yakalanır.

Veri Doğrulama ve İzinler – İyi oluşturulmuş bir form, bir kişinin bir isteği işlemek için bilmesi gereken her şeye sahiptir. Ayrıca verileri farklı adımlarda gören kişileri de kontrol edebilirsiniz.

Dijital Analizler – Süreçlerinizi bir BPM platformuna taşıyarak, her bir işlemin ne kadar sürede tamamlandığını ve logojelerin nerede gerçekleştiğini görebilirsiniz.

Ve dahası!

Wayne Metro, İK Süreçlerinde onay süresini KiSSFLOW gibi bir BPM Platformu ile nasıl% 80 azalttı.

Bir firmanın İK departmanı, personel işlemlerini yönetmek için bir çözüme ihtiyaç duyduklarında bir BPM aracı aramaya başladı. Çok sayıda adım ve çok sayıda onay vardı ve geleneksel yöntemleri büyük gecikmelere neden oluyordu.

ProcessMaker’ın BPM platformunu kullandıktan sonra, personel işlemlerinde sadece büyük bir çözüm bulmanın yanı sıra, yeni kiralama onayları da dahil olmak üzere diğer süreçler için kullanmaya başladılar. Onay süresini% 80 oranında azaltabildiler, bu da hemen sahada daha fazla insan olduğunu ve hazırlanmasını sağladı.

Hepsinden iyisi, ProcessMaker, İK’nın kendi başına, BT’den bağımsız olarak kullanabileceği bir BPM çözümüdür. Firma Genel Müdürü, “Bir BT masasına başvurmak zorunda kalmadan ya da programlamada bir arka plana gerek duymadan formları tamamen özelleştirebiliyor ve değiştirebiliyoruz” dedi.

KiSSFLOW nasıl yardımcı olabilir?

ProcessMaker , BPM’nin gücünü alır ve İK liderleri de dahil olmak üzere, en çok bunu yapabilecek kişilerin eline geçirir. ProcessMaker, kendi işlemlerinizi yapmanıza ve bunları basit bir platformda çalıştırmanıza yardımcı olan kodsuz bir BPM yazılımıdır. İK, Finans, Operasyonlar ve diğer birçok süreç için kullanılabilir.

About the author

BPM Nedir

BPM Nedir Bloger

View all posts

Leave a Reply