BPM Yazılımı BT’yi Nasıl Kontrol Altına Aldı?

BPM Yazılımı BT’yi Nasıl Kontrol Altına Aldı? IT bugünlerde çok övgü alıyor – ve bu sadece harika bir teknoloji değil. Tabii, BT karmaşık iş sorunları olduğunda cevap adam olmuştur. Fakat bunun ötesinde, BT, CIO’nun şu anda stratejinin iç çemberinin bir parçası olarak kabul edilmesi için masada bir koltuk kazanmıştır.

Ancak, büyük bir güçle büyük sorumluluk gelir ve BT’nin sorumluluğu er ya da geç olacak bir alan süreç verimsizliktir. Her büyüklükteki kuruluşlar, dijital dönüşümün derinliklerine ve dijital uçurumun her yerine ulaşmaya çalışıyorlar.

Ve şimdi, iş süreçleri artı işaretleridir. Uzun bir süredir, iş süreçleri kendi başlarına, kağıt formları ve ofis iletişimi aracılığıyla kendi başlarına yönetilebiliyordu. Ancak e-postalar ve elektronik tablolar işlemlerin üstesinden geldikçe, verimsizlikleri de artar. Manuel hatalar, sahiplik eksikliği, görünürlük veya sık sık geçici çözümler olsun, iş süreçlerinin dijital çiftliğe yönlendirilmesi gerekir.

BPM Yazılımı BT’yi Nasıl Kontrol Altına Aldı?

Ama eğer IT bunu yapacaksa, nerede başlayacak?

İş Süreçleri Yönetimi.

İş Süreci Yönetimi Nedir?

İş süreci yönetimi veya BPM, işletme liderlerinin bir şirketteki tüm iş süreçlerini oluşturmak, düzenlemek ve yönetmek için en iyi uygulamaları kullanmasına yardımcı olan bir yöntemdir. Bir iş süreci verileri tutmak için bir form, seyahat edilecek veri için bir iş akışı, diğer sistemlerle entegrasyonlar, bildirimler, kural tabanlı yollar ve raporlar içerir.

BT, BPM’ye yabancı değil. BPM yazılımı birkaç on yıldır piyasaya sürülmüştür, ancak büyük ölçüde yalnızca özel danışmanların özel bir dil kullanarak özel iş akışları oluşturmalarını gerektiren özel yazılımlar alabilen büyük işletmeler tarafından kullanılmıştır. Masif ölçekte çalışan şirketler için, kendisi için ödenen maliyetler, ancak sınırsız bir bütçeye sahip olmayan kuruluşlar ne olacak?

BPM Peyzaj Bugün

Uzun yıllar boyunca, BPM, son derece karmaşık ve kapsamlı otomatik iş süreçleri oluşturmak için programcılar platformları sunan birkaç yazılım sağlayıcısı tarafından sıkı bir şekilde kontrol edildi.

Ama sadece beş yıl içinde çok şey değişti.

Önceden, BPM sadece şirket içi bir çözüm olarak mevcuttu. Şimdi, bulut norm.

Önceden, BPM sadece BPMN 2.0 olarak adlandırılan özel bir gösterim kullanmıştır. Şimdi, sürükle ve bırak modülleri ile süreçler oluşturulur.

Daha önce, BPM’nin kullandığı maliyetler, platform ve danışmanların maliyeti nedeniyle birkaç yüz bin doları kolayca geçebilirdi. Şimdi, küçük bir şirket BPM platformunu 1000 $ / ay’dan biraz daha fazla kullanabilir.

Önceleri, sadece programcılar ve danışmanlar otomatik süreçler oluşturabilir. Şimdi, teknoloji herkesin kendi işlemlerini yapabilmesi için yeterince basit.

BPM’nin ABC’leri

Şimdi BPM’ye ikinci bir bakış attığınız için, bundan alabileceğiniz tüm avantajlara bakalım.

Otomatik İşlemler – Verileri elle daha fazla itmeye gerek yok. BPM ile formlar, hiçbir insan gayreti gerektirmeden süreçteki bir sonraki aşamaya uçabilirler.

Daha İyi Doğruluk – BPM, sistemler arasında manuel veri aktarma ihtiyacını ortadan kaldırarak hataları azaltmanıza yardımcı olur.

Connect Systems – BPM, süreçler boyunca farklı veritabanlarını entegre edebilir, böylece muhasebe ve pazarlama ve satışların birbirlerinin sistemlerine erişmesi gerektiğinde koordine edebilirsiniz.

Dijital Analizler – Bir BPM platformu, bir süreci, darboğazları ve takip öğelerini tamamlama zamanı gibi, daha önce hiç sahip olmadıkları bir şirket veri noktası sağlar.

Fazla Yazılımın Ortadan Kaldırılması – Her bölüm kendi yazılım çözümünü talep ettiğinde, BT için bir kâbus yaratır. Bir BPM platformuyla, her departman ihtiyaç duydukları şeyi ek maliyet ve karmaşıklık yaratmadan oluşturabilirler.

Kaos’tan arındırma – Kaos netlik olmadığı zaman girer. Bölünmüşlerden kimin sorumlu olduğu hakkında bölümler. BPM herkese açık hale getirebilir.

Ama en iyisi…

Tüm bunlar IT için ek iş yükü olmadan gerçekleşebilir. İşletme kullanıcılarının kendi otomatik işlemlerini yapabilecekleri kod kodu olmayan bir platform seçtiğinizde, parmağınızı kaldırarak zorlanmadan tüm bu avantajları elde edebilirsiniz. İyi BPM satıcıları, ekip üyelerinize kendi desteklerini sağlar, böylece oradaki her aramayı cevaplamak zorunda kalmazsınız.

Bu aynı zamanda, iş liderlerinin BPM sistemini nasıl kullanacakları konusunda hızlı bir şekilde eğitildikten sonra, basit otomatik uygulamalara yönelik taleplerin artması olasılığının ortadan kaldırılabileceği anlamına gelir.

BPM Özelliklerİ özledim

Böyle bir çözüm arıyorsanız, yalnızca bu özellikleri sunan bir BPM platformu seçtiğinizden emin olun:

  • Bulut bağlantıları – Entegrasyonlar oyunun adıdır ve bulut çözümleri, sınıfının en iyisi güvenliğini korurken kolay bağlantı için en iyi şansı sunar.
  • Kod yok arabirimi – Platform hala geliştiricilerin kod yazmasını gerektiriyorsa, tüm avantajlardan yararlanmayacaksınız.
  • Düzinelerce alan türü – Kullanıcılarınızın onay kutularını, açılır menüleri, kullanıcı alanlarını, anketleri, coğrafi konumları, ekleri, imzaları ve daha fazlasını oluşturmasına izin verin!
  • Hızlı koşullar – Hiçbir iş akışı tam olarak aynı şekilde çalışmaz. Görevler ve saha görünürlüğü için koşulları ayarlamanızı sağlayan kolay bir içerik oluşturucu istersiniz.
  • İzin ayarı – Veriler bir sürece erişimi olan herkese açık olarak verilemez. Kısıtlama erişimi bir tıklama kadar kolay olmalıdır.
  • Mobil uygulama – Hareket halindeki süreçleri onaylamak son derece hızlı ve basit olmalı
  • Tek Oturum Açma – BT ekibi için, kullanıcıların başka bir veritabanını yönetmek bir anlaşma olabilir. Yükü hafifleten bir çözüm bulun.

McDermott Sıçrama Yaptı

McDermott, onbinlerce çalışanı ile petrol ve gaz endüstrisinde bir dev. Birden fazla farklı işletme biriminin tümü, özel iş akışları oluşturmaya yardımcı olduğunda, nereye gittiklerini tahmin etsin mi? BT hakkı.

McDermott iş akışları için farklı bir çözüm kullanıyordu, ancak geliştirmeyi kullanıcıya devretme yeteneğinden yoksundu. Böylece, BT ekibi çıktı ve KiSSFLOW’u buldu, test etti ve tüm şirkette uyguladı.

Şimdi, 50’den fazla büyümüş olan uygulama istekleri kuyruğu düşmüş ve kullanıcılar kendi süreçlerini kolaylıkla yönetebilmekten memnuniyet duymaktadır. Ayrıca, KiSSFLOW, tüm müşteri desteğini ele alarak, BT’ye büyük bir çaba harcamadan büyük bir kazanç sağlar. Hikayenin tamamını buradan oku .

BPM IT Puanının Başka Kazanmasını Sağlıyor

Şirketin ne kadar büyük ya da ne kadar küçük olduğu ya da süreçlerin ne kadar basit ya da karmaşık olursa olsun, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir iş akışı çözümü vardır. BT, çevrelerindeki iş takımlarına büyük faydalar sunarken dijital dönüşüme doğru büyük bir sıçrama gerçekleştirecek mükemmel bir konumda. Ancak en iyi bölüm, BT’den büyük bir çaba sarf etmeden gerçekleştirilebilmesidir.

About the author

BPM Nedir

BPM Nedir Bloger

View all posts

Leave a Reply