BPM Neden Önemli? İş İçin Hazır BPM Yazılım Teknolojileri

BPM’nin Birinci Sınıf İşlevi Olarak Otomasyon Artefakt Üretimi

BPM Neden Önemli konusu için bu yazı paylaşılmıştır. BPM yazılım teknolojisinin birinci sınıf vatandaşları olan iş ve süreç kavramlarına ek olarak, otomasyon artışı imalatı da BPM’de birinci sınıf.

Özellikle bu, BPM yazılım teknolojisinin, yeni iş süreci eserlerinin modellemesi, kurulumu ve kullanımı doğal olarak desteklediği anlamına gelir.

BPM Otomasyonu Artefakt Yaşam Döngüsü

Otomasyon Yaşam Döngüsü

BPM Otomasyon Artefact Yaşam Döngüsü diyagramı yeni süreç otomasyonu eserlerin imalat çalışmalarını gösterir. Oldukça basit görünüyor. İşlemi modelliyoruz . Ardından kullanılabilir bir işlem eseri oluşturuyoruz. Bu süreç otomasyonu eseri, günlük işlerde kullanıma hazır sonucudur. Ve büyük olasılıkla zamanla süreci iyileştirmeye devam edeceğiz.

Sahneler arkasında şeyler her ne kadar çok açık sözlü değil. Otomasyon eseri yaşam döngüsü ile ilgili önemli teknik konuların tam bir tartışması, Kağıt III: Öncü Olmanın Zorlukları: BPM Yazılım Teknolojisini Etkili Kullanmaktır .

Öyleyse BPM yazılım teknolojisinin birinci sınıf bir vatandaşı olarak otomasyon eser imalatını ve özellikle 2. Adım “Model” i keşfedelim.

Değer Yaratma Çalışması Olarak Modelleme

Otomasyon eseri imalatının ana odağı Modelleme, Yaşam Döngüsü Adım 2’dir. İkinci adımda gerçekleşen süreç modellemesi, teknolojinin desteklediği BPM değer yaratmanın yapıldığı yerdir .

Ve iş ve süreç kavramlarının sistemin birinci sınıf vatandaşları olduğu BPM yazılım teknolojisi ile çalıştığınız göz önüne alındığında, yeni otomasyon eserlerinin modellemesinin diğer teknolojilere göre daha hızlı ilerlediğini görebilirsiniz.

Bir BPM teknoloji tabanlı otomasyon programı, sponsor organizasyonun hedeflerine katkıda bulunan otomasyon objelerinin belirlenmesi ve dağıtılması ile ilgilidir. Dolayısıyla bir BPM programı değer yaratmada , değerli otomasyon eserlerinin oluşturulmasında bir egzersizdir .

Bu otomasyon kalıntıları BPM yazılım teknolojisi paketinin bir parçası olarak BPM modelleme yazılımını kullanarak personel tarafından yürütülen modelleme çalışmaları ile yaratılmıştır.

BPM Teknolojisinin Birinci Sınıf İşlevi Olarak Model Sürüşlü Artefakt Üretimi

Model tabanlı otomasyon yapımı imalatı aynı zamanda BPM teknolojisinin birinci sınıf bir vatandaşıdır. Bu, modellerden otomasyon yapımları oluşturmak için gerekli yazılım işlevselliğinin BPM yazılımında mevcut olduğu anlamına gelir.

Kullanıcılar için bu işlevsellik tüm BPM otomasyon eseri yaşam döngüsü olarak ortaya çıkıyor.

BPM yazılım teknolojisi ve aslında otomasyon ürünlerinin model tabanlı imalatını destekleyen herhangi bir yazılım teknolojisi, (1) birinci sınıf alan semantik modelleri için destek ve (2) otomasyon nesne ömrü döngüsü için destek olmak üzere iki işlev görecektir.

BPM yazılım teknolojisi söz konusu olduğunda, bu eser modelleri, yazılımın bir parçası olan birinci sınıf iş ve süreç modellerine dayanarak oluşturulabilir . Ardından, bu eser modelleri, otomatikleştirme eseri örnekleri olarak kolaylıkla veya otomatik olarak konuşlandırılabilir.

Başka herhangi bir yazılımla aynı işyeri yöneticileri ve iş analistleri iki nedenden ötürü doğrudan yazılımda yeni bir iş süreci kuramazlar.

 1. ÇALIŞMA KAVRAMLARI – Diğer tüm yazılımlarda, çalışma kavramları birinci sınıf vatandaş değildir. Görev ya da etkinlik ve iş akışı diğer tüm yazılım ürünlerinde birinci sınıf vatandaş değil – çünkü birinci sınıf vatandaşlarsa, bu ürünler tanım gereği BPM işlevselliğini içeren ürünler olacaktır.
  BPM yazılım teknolojisi olmadan, yeni bir iş süreci oluşturmak istiyorsanız, fikirlerinize “işe yaramaz” yazılım eserleri oluşturma süreci aracılı olacaktır .
 2. MODEL TARAFINDAN ÜRETİLEN ARTEFACT ÜRETİMİ  – Model odaklı olmayan yazılımlarda, eser üretimi kendi başına birinci sınıf bir vatandaş değildir. Bu, değişen ihtiyaçlara bir uygulamayı adapte etmek için kolay bir yol olmadığı anlamına gelir. Bazı sınırlı tablo veya parametre odaklı özelleştirme olabilir. Fakat “imalat”, sistem anlambiliminin sınırlamaları dahilinde yeni eserler inşa etme özgürlüğü ve verimliliği anlamına gelir.

Model Kapsamı ve Yönetimi

Herhangi bir modelin gerçekliğin basitleştirilmesi olduğu ortak bir gözlemdir. Bu, insanların (ve makinelerin) gerçekliği anlamaları ve gerçeklerle çalışabilmeleri için soyutlama araçlarını sunmak için modellemenin gücüdür. Bu açıdan, modeller karmaşıklığa karşı bir silahtır .

Fakat elbette, modellerin de basitleştirmeleri olduğu gibi, modelin yetersiz olduğu her zaman kenar durumlarda olacaktır. Klişe devam ederken, tüm modeller yanlış, bazı modeller kullanışlıdır. Gerçeklik her zaman modellerinden daha zengindir. Süreç modellemede daha iyi hale geldiğinizde, ustalıklarınızın bir kısmı, neyin modelleneceğini ve nelerin dışarıda bırakılacağını bilecektir.

“Modelleme maliyeti” ve “model yönetişim” soruları, herhangi bir BPM programında önemli ticari kaygılardır. Herhangi bir modelin oluşturulması zaman alır ve bu nedenle maliyeti vardır. Bir ERP modülü satın aldığınızda, ödemekte olduğunuz şeylerden biri, başkasının yapması gereken zamanı gömülü süreç modelleridir. Ve modellerin karmaşıklığı azalttığı halde, modellerin kendi karmaşıklıkları vardır, bu da yine maliyetlere katkıda bulunabilir.

Belirli endüstriler için ve özellikle de e-ticaret için tanımlanan açık kaynaklı modeller ve standart modeller de dahil olmak üzere, belirli alanlara özgü süreç modelleri içeren bir ekosistem geliştiriliyor. Modelleme sürecinizi başlatmak için bu tür işlem modellerini kullanabilir ve ardından bu modelleri gerektiği gibi genişletebilirsiniz.

BPM Teknolojisini Kullanmamak İçin Cezalar

İş fikirlerinin bu fikirler gerçekleşmeden önce aracılık edilmesi gerektiği zaman, maliyet çok yüksektir ve bu maliyetler genellikle genel olarak kabul ettiğimizden çok daha yüksektir .

Esnaf eserlerinin yapımına ilişkin bu masraflar çok boyutlu görünür:

BPM Olmayan Yapılar Otomasyon Esnaflarının Maliyetleri

 1. DOĞRUDAN MALİYET – Sıfırdan inşa etmek zorunda olduğunuzda bir şey inşa etmek çok daha pahalı;
 2. HAVAİ – İşinizin ilgisi yoktur havai emeği sürdürmek vardır;
 3. AGILİTE VEYA ZAMAN – Yeni iş olanaklarının kazanılması çok daha yavaştır.
 4. ÖZELLEŞTİRME – Ticari yetenekler, pazar ihtiyaçları için ince ayar yapmak çok daha zordur.
 5. YALANSIZLIK – Değişim zor ve teknik borç yüksektir;
 6. RİSK – “yığın” ın tamamı için daha fazla sorumluluğunuz var ve bu nedenle riskiniz daha yüksek.

Buna karşılık, amaca özel BPM yazılım teknolojisi kullanarak yeni iş süreci eserleri oluşturmak, yeni iş yetenekleri çok daha hızlı ve çok daha az maliyetle ve daha fazla esneklikle evrimleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Kağıt Yol Haritası

Seri içerisinde dört gazete  bulunmaktadır: BPM Teknolojisini Devrim Öncesi Etkinleştirici Olarak Keşfedin :

 1. “İlk Neden BPM Eşsiz ve Önemli ” yazısı, BPM yazılım teknolojisinin heyecan verici konusunu ve bugünkü BPM’nin neden işle alakalı olduğunu ortaya koyuyor. İş, süreç ve modelleme BPM yazılımında dahili olarak ortaya çıkar ve yeni iş yeteneklerinin hızlı bir şekilde oluşturulmasını sağlar. Beş bölüm halinde yayınlandı.
 2. İkinci Kağıda, ” BPM’nin Minimum Varlığı Tanımı “, tüm BPM ekosistemini tanıtıyor, ancak daha sonra Minimum Vasat Tanım’da sıfırlar. Zaman Tanıtım ve BPM yazılım teknolojisi kabul kolaylaştırılır  çekirdek bpm benzersiz değeri açıktırBir bölüm yayınlandı .
 3. Üçüncü Metin , ” Bir BPM Öncüsü Olmanın Zorlukları “,  bir BPM programının başarıya dönük teknik anahtarlarını vurgular  . BPM yazılım teknolojisi olgun değildir ve “sonuçlar farklı olabilir”. Bununla birlikte, BPM programınız için “sonuç konisini” daraltmanın yolları vardır.
 4. Dördüncü Kağıt, “ evlat edinme Süreci & BPM Kurumsallaşma ”, BPM yazılımı teknoloji benimsenmesi, mevcut teknoloji ızgara kilidi ötesinde teknoloji hakkında daha az ve bir süreci hızlandırmak nasıl kapsar  topluluğu hakkında daha fazla .
John Morris
Yazar: John Morris
John Morris, IDC, DEC, Oracle, Intalio ve Bosch gibi şirketleri temsil eden, iş hizmetleri, finans hizmetleri, imalat, saha servisi, tedarik zinciri ve CRM ve B2B pazarlamacılığı konularında deneyim sahibi bir iş geliştirme ve satış uzmanıdır. John, özellikle iş semantiği ve BPM süreç teknolojisinin gücünden yararlanarak, sorunların giderilmesinde organizasyonlara başarılı bir şekilde yardımcı olmaya hazırlanıyor. Ve “Kanallar için parlak bir gelecek var çünkü bu, güvenilir alan bilgisinin bulunduğu yer.”

About the author

BPM Nedir

View all posts

Leave a Reply